fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

İkinci Dil Edinimi ve Dil Öğrenimi Nedir?

Dil duyguları ve düşünceleri sembollerle ve işaretlerle anlatma şeklidir. Bu şekil ve semboller bilgiyi kodlamak ve çözmek için kullanılır.  Bir bebeğin ilk öğrendiği dil onun ana dilidir. Bu dilin haricinde öğrenilen veya edinilen her dil onun ikinci dili olarak bilinir. İkinci dil edinimi ve öğrenmenin tanımı, başka bir dili akıcı bir şekilde anlama, konuşma ve yazma sürecini tanımlar. İkinci bir dilde iletişim kurabilmek bugünün dünyasında önemli bir beceri haline geliyor.

Dil Edinimi ve Dil Öğrenimi Farklıdır.

İkinci Dil Edinimi ve Dil Öğrenimi, birçok kişi bu terimleri birbirlerinin yerine kullansa da aslında bunlar farklıdır. “Dil Öğrenimi” herhangi bir dili öğrenmek için aldığınız formal eğitim sürecine denir. Öte yandan “Dil Edinimi” herhangi bir formal eğitim olmadan gerçekleşir. Örneğin bir yabancı ülkeye gidip yaşarsanız ve günlük hayatınızdaki etkileşimler vasıtasıyla dili öğrenirseniz bunda “Dil Edinimi” denir.

İkinci Dil Eğitimi

Bir dil öğretilirken birden çok faktör göz önünde bulundurulur. İkinci Dil Edinimi ve Dil Öğrenimi, Evde konuşulan dil, öğrencinin istekliliği, dili öğrenme sebebi vb. Bütün öğrenciler aynı öğrenme aşamalarından geçer. Ancak bu aşamalarda harcadıkları süre değişiklik gösterebilir. Bazı öğrenciler görsellere daha iyi tepki verirken bazı öğrenciler seslere daha iyi tepki verebilir. Bir dilde eğitim almak isteyen öğrencilerin bunu bilmeleri ve eğitimlerine bunu eklemeleri çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın