fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Bilgi İçin Sizi Arayalım

YDS Kursu ve E-YDS

Yabancı Dil Akademisi olarak YDS kursu ile yanınızdayız. Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ÖSYM tarafından gerçekleştirilen aynı zamanda her ay girebileceğiniz E-YDS bölümü de olan merkezi bir sınavdır. E-YDS ile YDS arasındaki tek fark ise E-YDS programının bilgisayar üzerinden yapılmasıdır. Sınavın süresi, içeriği ve geçerlilik durumları gibi konularda iki sınav arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Peki YDS Sınavına Kimler Başvurabilir?

YDS ve E-YDS Sınavına: KPSS Sınavına başvuran Lise Mezunları, KPSS Sınavına hazırlanan ÖnLisans Mezunları, Üniversite son sınıf öğrencileri,KPSS A grubu adayları,Yüksek Lisans Adayları,Doktora ve Doçentlik adayları, Kamu çalışanları, Tıpta uzmanlık ve Yurtdışında bir öğretim programını tamamlayıp denkliği edinmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler.

Peki YDS ve E- YDS Nerelerde kullanabiliriz?

*Kamu çalışanı olmak için KPSS e girecek olan adayların, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi yönünde yabancı dil düzeyini belirlemek isteyenler,

*Herhangi bir kamu kurumda çalışmıyor veya çalışmayı düşünmüyor olsa da yabancı dil seviyesini belirlemek isteneler

*Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) veya Diş Hekimliği Sınavı (DUS) sınavına girecek olan adaylar,

*Yüksek Lisans veya Doktora eğitimi görmek isteyenler,

*Doktora yapmak veya Doçentlik aynı zamanda yeterlilik alanları

Peki YDS Sınavının içeriği nasıldır?

YDS Sınavında toplam süre 150 dakikadır.YDS Sınavı toplam 80 sorudan oluşmakta olup her soru 1,25 puan olmaktadır.Sınavda sadece sınava giren öğrencilerin doğru cevapları göz önüne alınmaktadır. Yanlış olan cevaplar değerlendirilmez.

Peki YDS Sınavında Geçerli Puan Nedir?

YDS sınavında öncelikle akademik kadro ilanları için her bir üniversite ve bölüm kendi kendi taban puanını belirlemekle beraber ortalama puan olarak 65 ve üzeri puan alan öğrenci başarılı sayılabilmektedir.Doktora ve yeterlilik sınavları için ise 55 puan yeterli olmaktadır. Dil tazminatı için ise en yüksek puan aralıklarından olan 90-100 puan aralığı A seviyesi diğer puan aralıkları ise B-C-D ve en son taban puan 50-59 puanına kadar seviyelendirilmektedir. Adayların aldıkları puanlar seviye aralığının belirlenmesinde büyük öneme sahiptir. YDS sınavında alınan puanlar süresiz geçerli olmasına rağmen sadece dil tazminatı hakkı kazanabilmek için 5 yıl süreyle sınavı yenilemek gerekmektedir.

Eğitim Sistemimiz

Yabancı Dil Akademisi olarak YDS ve E-YDS Kursu programları ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavlarda uzman çeşitli üniversitelerin Akademisyen kadrolarında bulunan eğitmenler tarafından verilmektedir. Mecidiyeköy YDS Kursu ve Kadıköy YDS Kursu’nda eğitimlerimiz sınav sonucuna yönelik strateji ve sınavda kullananılacak püf noktalar,taktik çalışmalarla desteklenerek öğrencilerin seviyesi ve hedef puanlamaları doğrultusunda %100 başarı garantisi sunularak verilmektedir.

Eğitim Sistemimiz ve Kampanyalı Fiyatlarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi Mecidiyeköy ve Kadıköy de bulunan şubelerimizden alabilirsiniz.

.

.

.

 

.

.