fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Previous
Next

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Almanca Kursu

Öncelikle Almanya Avrupa birliğinde yer alan bir ülkedir ve 95 Milyondan fazla kişi Almanca dilini anadili olarak kullanmaktadır. Yabancı Dil Akademisi’nde Almanca kursu anadili Almanca olan Alman Asıllı aynı zamanda Alman Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan en az 7-9 yıldır kurumumuzda kadrolu olarak görev alan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Almanca Kursu Kadıköy ve Almanca Kursu Mecidiyeköy kurumlarımızda verilen eğitimlerimiz klasik yöntemlerden farklıdır. Ağırlıklı olarak soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniği kullanılır. Bu şekilde eğitim alan öğrencilerimiz, ülkemizde genelde verilen klasik ve yoğun gramer ağırlıklı programlar yerine kullanıma ağırlık verilen, öğrencilerin Türkçe düşünmeden ve hızlı olarak dili konuşmaları, mailleşme ve yazışma edinimlerini çok hızlı bir hale getiren eğitim sistemidir.

Kadıköy Almanca Kursu ve Mecidiyeköy Almanca Kurslarımızda eğitim alan öğrencilerimiz

  • 5-7 kişilik kontenjan sınıflarımızda eğitim görmekte olup bu kontenjan yeterli ölçüde öğrencilerimize Almanca dilinde rol verme konusunda yeterli zamanı sağlamaktadır. 
  • Almanca Kursumuzda eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir. 
  • Her 8 hafta sonunda öğrencilerimiz hangi nedenle olursa olsun 100 üzerinden 75 puan barajını konuşma-okuma-dinleme ve yazma bölümlerinde yakalayamadıklarında ücretsiz kur tekrarlarına şekilsiz ve şartsız olarak zorunlu katılmak durumunda olmaktadır.

Bu sistemimiz ile öğrencilerimiz ders devamlılıklarını sürdürdükleri sürece Almanca dilini öğrenmek kaçınılmaz olmaktadır.

Özel Ders ve Yerinde Eğitim İmkanı

Yoğun iş temposunda, sürekli seyahat etme durumunda olan, mevcut grup programlarına devamlılık sağlamakta zorlanan öğrencilerimize kendilerinin uygun olduğu gün ve saatlere göre oluşturulan bire bir özel ders şeklinde ve ya kendi kurum bünyelerinde şirket çalışanlarına yerinde eğitim hizmet imkanı kursumuz tarafından sağlanmaktadır.

Almanca Kursumuzda eğitim alan öğrencilerimiz kullanıma yönelen eğitim tekniği ile bitirilen düzey ne olursa olsun bir başka platformda girdiği sınavlarda hiçbir şekilde zorlanmamaktadır. 

Örneğin Almanca Kursumuzda B1 düzeyini tamamlayan öğrencilerimiz sadece gramer olarak değil konuşma-okuma-dinleme ve yazma bölümlerinin her birinde tek tek B1 düzeyinde olmaktadır.

Hedefi özellikle meslek değiştirme, master, yüksek Lisans ve Lisans eğitimi devamını Almanya’da düşünen öğrencilerimiz hiçbir konsolosluk sınavında zorlanmamak ile beraber B2 Seviyesini tamamlayan her öğrencimiz TestDaf sınavı da dahil hazırlıklarını sürdürebilmektedir.

.

.

.

.

.

.