fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Previous
Next

Bilgi İçin Sizi Arayalım

IELTS Kursu

İngilizcenin geçerli olduğu yerlerde eğitim görmek ve çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için hazırlanan IELTS (International English Language Testing System) sınavı uluslararası geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. IELTS kursu bu noktada çok önemli olmaktadır çünkü IELTS Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda dahil olmak üzere 150 den fazla ülkede geçerli olan 9000 den fazla kurum ve kuruluşun kabul ettiği bir dil yeterlilik sınavıdır.

 Academic IELTS ve General Training IELTS olarak iki farklı modülde yapılan sınav türüdür. Eğer akademik eğitim almayı planlıyorsanız IELTS Akademic, profesyonel iş alanı ve ya göçmenlik gibi nedenlerden dolayı sınava girmeniz gerekiyorsa Genel IELTS sınavı tercih edilmesi gerekmektedir. 

IELTS sınavı Listening (Dinleme), Writing (Yazma), Reading (Okuma) ve Speaking (Konuşma ) olmak üzere 4 bölümden oluşmakta 1-9 arasında tam ve yarım puanlardan oluşan puanlama tablosu ile yapılır.Dinleme ve konuşma modülleri her iki sınav şeklinde aynı yapılırken,okuma ve yazma modülleri farklı formatta uygulanmaktadır.

IELTS Sınav Sistemi;

  • Sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.
  • İlk 3 bölüm Dinleme(Listening), Okuma(Reading) ve Yazma(Writing) değişmeyen sırayla ve arka arkaya ara verilmeden aynı gün içerisinde ve aynı sınav merkezinde gerçekleştilir.
  • Konuşma (Speaking) bölümü ise farklı günde (7 gün içerisinde) sınav merkezi iradesinde gerçekleştirilir.
  • IELTS sınavının geçerliliği toplamda 2 yıldır.

IELTS Sınavında Dinleme (Listening ) Bölümü: Toplamda 30 dakika sürmekte ve 40 sorudan oluşmaktadır.Cevapların kağıda geçirilmesi için ekstra 10 dakika süre tanınır.Toplamda 4 kayıt dinletilir. Belirli alanlarda akademik diyalogları ve tartışmaları içermesinin yanında karşılıklı konuşmalardan da yine bölümler oluşmaktadır.Her konuşma ve kayıt sadece bir kere dinletilir.

IELTS Sınavında Okuma (Reading) Bölümü: Toplamda 60 dakika sürmekte ve 40 sorudan oluşmaktadır.Bu bölümde 3 farklı metin okuması verilir.Verilen veya tablodaki boşlukları doldurmak,diyagram veya şemaya göre başlıkları eşleştirmek,cümle tamamlama,ucu açık sorulara kısa cevaplar vermek ve çoktan seçmeli soruları cevaplamak bölümün amacıdır.

IELTS Sınavında Yazma (Writinig) Bölümü : Toplamda 60 dakika sürmekte ve 2 bölümden oluşmaktadır.Birinci bölümde verilen bir tablo veya grafik üzerine yorumlayan ve analiz eden en az 150 kelimeden oluşan bir yazı yazmanız istenir.20 dakika süre verilir.İkinci bölümde ise,verilen bir görüşe veya tartışma konusu üzerine kendi fikrinizi belirten en az 250 kelimelik yazı yazmanız istenir ve 40 dakikalık süre verilir.

IELTS Sınavında Konuşma (Speaking) Bölümü: Toplamda 11-14 dakika süre verilmekte ve üç bölümden oluşmaktadır.Sertifikalı bir IELTS uzmanıyla birlikte belirli bir konu üzerine okuma ve dinleme yönergelerine göre konuşma gerçekleştirilir.

IELTS Sınav ücreti

Akademik ve Genel Eğitim IELTS – Kağıt ve Kalem ile sınav ücreti 1,100 TL

Akademik ve Genel Eğitim IELTS – Bilgisayar üzerinden sınav ücreti: 1,100 TL

UKVI için IELTS ve IELTS Yaşam Becerileri sınav ücretleri

-UKVI için IELTS Akademik veya Genel Eğitim 1,735 TL.

-IELTS Yaşam Becerileri A2 1,300 TL

-IELTS Yaşam Becerileri A1 1,300 TL

-IELTS Yaşam Becerileri B1 1,300 TL

Birleşik Krallık için göçmenlik vizesi almak üzere başvuru yapıyorsanız UKVI için IELTS sınavına başvurmanız gerekebilir.

Eğitim Sistemimiz

Yabancı Dil Akademisi olarak öğrencilerimizi sınavlara öğrencilerin seviyeleri ve hedef puanlamaları göz önüne alınarak grup eğitimleri ve ya birebir özel ders şeklinde alanında uzman Ana Dili İngilizce (native) eğitmenlerimizle %100 başarı garantili şekilde hazırlamaktayız. 

Sınav sistemine paralel olarak ilerleyen eğitimlerde sınav taktik çalışmaları,uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan sınav denemeleri ve geçmiş sınav türleriyle desteklenerek öğrencilerimizin eksikleri odaklı çalışmalarla performansı arttıran bir eğitim anlayışıyla verilmektedir . 

  • Grup programlarımızda sınıf programlarımız 8-10 kişiden oluşmakta ve toplamda 100 saat sürmektedir. 
  • IELTS Özel ders programlarımızda ise öğrencimizin seviye hedefine IELTS uzmanı eğitmenimiz tarafından öğrencimizin seviyesine göre alması gereken toplam saat öngörülmektedir. 
  • IELTS Özel ders uygulamasından öğrenciler eğitim alacakları gün ve saatleri kendi özel yaşantılarına göre eğitmenle birlikte karar vermektedirler. 
  • Özel ders alan eğitmenlerimiz yapacağımız 3 deneme sınavına göre sınava girilmesine karar verilir. Kadıköy IELTS Kursu ve Mecidiyeköy IELTS kursu eğitimlerimizden faydalanan özel ders öğrencilerimiz Yabancı Dil Akademisi garantisi altında eğitimlerini garantili skor olarak almaktadır. Yabancı Dil Akademisi garantisine rağmen sınavda hedef puanına ulaşamayan öğrencilerimiz diğer sınav eğitimine hiçbir ücret ödemeden katılmaktadırlar.

Hangi Seviyede Olduğunuzdan Emin Değil Misiniz? Hemen Ölçün!