fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Bilgi İçin Sizi Arayalım

YÖKDİL KURSU

YÖKDİL KURSU
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) kursiyerlerin kendi alanlarındaki (Fen ve Mühendislik, Sosyal ve Beşeri Bilimler,Sağlık ) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir yabancı dil sınavıdır. YÖKDİL Sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir.

YÖKDİL Sınavı’na Kimler Başvurabilir?

YÖKDİL Sınavına ,yükseköğretim kurumlarında lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar başvurabilir. YDS sınavı arasındaki en temel fark YÖKDİL’de uzmanlık alanlarına yönelik soruların olmasıdır. YÖKDİL kursu bu noktada önemli bir katkı sağlamaktadır.

YÖKDİL Sınavı’na Ne Sıklıkla Girilebilir?

YÖKDİL Sınavı’na giriş ile ilgili bir sınırlama bulunmamaktadır.Adaylar yılda 2 ve ya 3 kez yapılan sınavların her birine başvuruda bulunabilirler.

YÖLDİL’de kaç soru sorulmaktadır?

Sınavda çoktan seçmeli ve 5 cevap şıklı 80 adet soru sorulmaktadır.

YÖKDİL Sınavı ,İngilizce ,Arapça,Fransızca ve Almanca olmak üzere 4 farklı dilde yapılmaktadır.

Eğitim Sistemimiz

Yabancı Dil Akademisi olarak YÖKDİL Kursu programları ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavlarda uzman çeşitli üniversitelerin Akademisyen kadrolarında bulunan eğitmenler tarafından verilmektedir. Mecidiyeköy YÖKDİL Kursu ve Kadıköy YÖKDİL Kursu’nda eğitimlerimi sınav sonucuna yönelik strateji ve sınavda kullananılacak püf noktalar,taktik çalışmalarla desteklenerek öğrencilerin seviyesi ve hedef puanlamaları doğrultusunda %100 başarı garantisi sunularak verilmektedir.

Eğitim Sistemimiz ve Kampanyalı Fiyatlarımızla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi Mecidiyeköy ve Kadıköy de bulunan şubelerimizden alabilirsiniz.