fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Previous
Next

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Arapça Dil Kursu

Arapça Dil Kursu, Arap Asıllı olan eğitmenlerimiz aynı zamanda Arap dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan en az 7 yıldır kurumda kadrolu olarak görev alan eğitmenler tarafından sağlanmaktadır.

Kurumumuzda verilen Arapça Dil Kursu klasik yöntemlerden farklı olmakta olup daha fazla soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniğidir. Bu şekilde eğitim alan öğrencilerimiz, ülkemizde genelde verilen klasik ve yoğun gramer ağırlıklı programlar yerine kullanıma ağırlık verilen, öğrencilerin Türkçe düşünmeden refleksi ve hızlı olarak dili konuşmaları mailleşme ve yazışma edinimlerini çok hızlı bir hale getiren eğitim sistemidir.

  • Kurumumuzda Arapça Dil Kursu alan öğrencilerimiz 5-7 kişilik kontenjan sınıflarımızda eğitim görmekte olup bu kontenjan yeterli ölçüde öğrencilerimize Arapça dilinde rol verme konusunda yeterli zamanı sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda her bir kur eğitimimiz 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
  • Her 8 hafta sonunda öğrencilerimiz hangi nedenle olursa olsun 100 üzerinden 75 puan barajını konuşma-okuma-dinleme ve yazma bölümlerinde yakalayamadıklarında ücretsiz kur tekrarlarına şekilsiz ve şartsız olarak zorunlu katılmak durumunda olmaktadır.
  • Bu sistemimiz ile öğrencilerimiz Arapça Dil Kursu ders devamlılıklarını sürdürdükleri sürece Arapça dilini öğrenmek kaçınılmaz olmaktadır.

Arapça farklı lehçelerden oluşan bir dildir. Okulumuzda verilen Arapça eğitimi Fasih Arapça eğitimleri üzerinden verilmekte olup bütün Ortadoğu’nun ortak aksanı olmasından dolayı rahat konuşup yazışabilmenizi sağlamaktadır. Özellikle Ticari faaliyetlerimizin fazla olmasından ve ülkemize yakın bir coğrafyada bulunmasından dolayı dilimize yaklaşık olarak Arapça dan 6000 kelime geçmiştir. Bu durum dile karşı aşinalığımız ve kulak dolgunluğu yarattığı için öğrenmemizi de oldukça kolaylaştırmaktadır.

Peki Neden Arapça Öğrenmeliyiz?

Çünkü , Arapça 22 Ortadoğu ülkesinde 250 milyona yakın bir kişi tarafından konuşulan oldukça yaygın bir dildir. Arapça ayrıca Arap olmayan yaklaşık 24 ülkede 1 milyara yakın nüfus tarafından kullanılmaktadır. Bulunduğu coğrafya bakımından dünya tarihi, kültürel birikimi ve ülkemiz ile olan yakın ticari ekonomik faaliyetleri temel sebeplerini oluşturabilir.Ayrıca bilinen en eski dillerden biri olan Arapça edebi yoğunluk, tarihi eserler, uluslar arası ticaret alanları için de Arapça bilmek büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Gruplarımız;

Hafta içi – Akşam 19,30-21,50

Hafta sonu – Sabah 10,00-13,30

.

.

.

.

.

.