fbpx
Mecidiyeköy Ara
0212 275 92 75
Kadıköy Ara
0216 450 10 01
Whatsapp Yaz Whatsapp Yaz
Mecidiyeköy- Tel: 0212 275 92 75 Kadıköy - Tel: 0216 450 10 01

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Previous
Next

Bilgi İçin Sizi Arayalım

Fransızca Dil Kursu

Kurumumuz hizmet sağladığı kursiyerlerimiz, kurumsal firmalarımız ve eğitmen çeşitliliği ile Türkiye’nin ilk ve en büyük dil eğitim akademisidir. Yabancı Dil Akademisi’nde Fransızca Dil Kursu anadili Fransızca olan Fransız asıllı aynı zamanda Fransızca Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan en az 7-9 yıldır kurumumuzda kadrolu olarak görev alan eğitmenler tarafından verilmektedir.

Fransızca Dil Kursu Kadıköy ve Fransızca Dil Kursu Mecidiyeköy kurumlarımızda verilen eğitimlerimiz klasik yöntemlerden farklı olup daha fazla soru-cevap tekniğine dayanan ve özellikle dilin kullanımına daha fazla yönlendiren aktif metot tekniğidir. Bu şekilde eğitim alan öğrencilerimiz, ülkemizde genelde verilen klasik ve yoğun gramer ağırlıklı programlar yerine kullanıma ağırlık verilen, öğrencilerin Türkçe düşünmeden refleksi ve hızlı olarak dili konuşmaları mailleşme ve yazışma edinimlerini çok hızlı bir hale getiren eğitim sistemidir.

Kadıköy Fransızca Kursu ve Mecidiyeköy Fransızca Kurslarımızda eğitim alan öğrencilerimiz 

  • 5-7 kişilik kontenjan sınıflarımızda eğitim görmekte olup bu kontenjan yeterli ölçüde öğrencilerimize Fransızca dilinde rol verme konusunda yeterli zamanı sağlamaktadır. 
  • Fransızca Kursu ‘muzda eğitimlerimiz her bir kur 72 saatten oluşmakta ve 8 hafta sürmektedir.
  • Her 8 hafta sonunda öğrencilerimiz hangi nedenle olursa olsun 100 üzerinden 75 puan barajını konuşma-okuma-dinleme ve yazma bölümlerinde yakalayamadıklarında ücretsiz kur tekrarlarına şekilsiz ve şartsız olarak zorunlu katılmak durumunda olmaktadır.
  • Bu sistemimiz ile öğrencilerimiz ders devamlılıklarını sürdürdükleri sürece Fransızca dilini öğrenmek kaçınılmaz olmaktadır.

Özel Ders ve Yerinde Eğitim İmkanı

Yoğun iş temposunda, sürekli seyahat etme durumunda olan mevcut grup programlarına devamlılık sağlamakta zorlanan öğrencilerimize kendilerinin uygun olduğu gün ve saatlere göre oluşturulan bire bir özel ders şeklinde ve ya kendi kurum bünyelerinde şirket çalışanlarına yerinde eğitim hizmet imkanı kursumuz tarafından sağlanmaktadır.

Fransızca Kursumuzda eğitim alan öğrencilerimiz için gramer anlamında zor gelen bir dil olsa da özellikle verdiğimiz eğitimlerde kullanımı daha ön planda tutmakta ve başarıyı çok daha fazla kolaylaştırmaktadır.

Peki Neden Fransızca Öğrenmeliyiz?

Öncelikle Fransızca toplam 5 kıtada yaklaşık 230 Milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.

Fransızca kursu özellikle İngilizce kursundan sonra en çok tercih edilen kurs programlarından olmakla beraber sağladığı katkılar oldukça fazladır. Fransızca öğrendiğinizde modadan gastronomiye, edebiyattan bilim ve mimariye kadar bir çok konu hakkında makaleler okuyabilirsiniz. Fransızca Avrupa birliği, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO, uluslararası komiteler ve çok daha fazla uluslar arası örgütün resmi dillerinden biridir.

.

.

.

.

.